Mizaçlar

Saç Şekliniz Beyin Mizacınızı Yansıtıyor

Saç Şekliniz Beyin Mizacınızı Yansıtıyor

Vücudumuzdaki her organın bir mizacı vardır. Beynin de bir mizacı olduğuna göre sağlık kurallarına uyulmaması halinde beyinde mizaç bozukluğu (su-i mizaç) ya da hastalık ortaya çıkacak ve tedavi gerekecektir. Beynin farklı mizaçları saçlara da yansır, şöyle ki:

Bebeklik döneminde, saçları çabuk uzayan ve yaşlılık döneminde kel olan ve genel olarak koyu saçları olan bireylerin beyin mizacı sıcaktır. Saçları düz ve açık renkli olanlar ise soğuk mizaçlıdır.

Kıvırcık ve dalgalı saç tipi olan, başkalarına kıyasla daha erken kel olan ve saç uzama hızı fazla olan bireylerin beyin mizacı kurudur.

Saç uzaması yavaş olan, başkalarına kıyasla saçları daha geç dökülen ve ince saçlı olan bireylerin ise, beyin mizacı yaştır.

Bu içeriğe emojiyle tepki ver!
Beğendim
7
Beğendim
Vay canına!
2
Vay canına!
Bravo
2
Bravo
Şaşırtıcı
3
Şaşırtıcı
Düşündürücü
1
Düşündürücü
Beğenmedim
1
Beğenmedim
author-avatar

Dr. Elham Parsa

Dr. Elham Parsa, tıp fakültesini başarıyla tamamladıktan sonra İran’ın ileri gelen üniversitesinde “Geleneksel Tıp” alanında uzmanlık eğitimine devam etti. Geleneksel tıp uzmanlığının ardından üniversitede öğretim görevlisi ve araştırma ile meşgul oldu. Geleneksel Tıp alanında, yıllarca hekimlik görevini icra etti ve çeşitli makaleler yazdı. el-Kânûn fi’t-Tıbb’a Göre Geleneksel Tıp Tedavileri yazara ait kitaplar arasındadır. Kendisi Tahran İslâmî Azad Tıp Bilimleri Üniversitesi Bilim Kurulu Üyesi olmasının yanında İran Obeziteyi Önleme Derneği Üyesi ve Uluslarası Obezite Araştırmaları Derneği üyesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir