, Akademik Getat

Gıdanın Ruhu ve Enerjisi

Gıdanın Ruhu ve Enerjisi

Bazen bir yemek yediğinizde o gün kendinizi daha iyi hisseder, dünyanın güzel bir yer olduğunu düşünürsünüz. Etrafınızdaki insanlara karşı davranışlarınızda dahi değişim olur.

Gıdanın bir faydası da besin maddelerini, vitaminleri vs. vücuda ulaştırmak. Yediğiniz bir gıdanın ruhu, üzerinizde pozitif ya da negatif etki bırakabilir. Yemeği pişiren kişi, pozitif ya da negatif enerjisini pişirme sırasında yemeğe aktarabilir. Yemek yediğinizde ise bu enerjinin yansıması size geçer.

Bu nedenle annelerin ve ninelerin yaptığı yemekler bir araya gelme ve sevgi muhabbet tadını verir ya da iyilik amaçlı dağıtılan yemekler maneviyat ve huzur hissi taşır.

Belki de İran tıbbında yüzyıllar önce, yemeği hazırlamak için gerekli hammaddeler sağlık açısından eskiye nazaran daha iyi olsa da uzun yaşam ve sağlık açısından dışarıdan yemek yenilmemesi tavsiye edilirdi.

Ailesi için aşkla yemek yapan kimsenin yemeğe aktardığı ruh ve his, yemek vasıtasıyla tüm aile bireylerine aktarılır ve akabinde iyi hal ve pozitif enerji tüm organlarda akışta olur.

Bu içeriğe emojiyle tepki ver!
Beğendim
11
Beğendim
Vay canına!
0
Vay canına!
Bravo
2
Bravo
Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Düşündürücü
0
Düşündürücü
Beğenmedim
1
Beğenmedim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir