Covid-19

Tahin ve Korona İlişkisi

Tahin ve Korona İlişkisi

Kavrulmuş, dövülmüş ve yağı içinde kalmış susamın her 100 gramında yaklaşık 600 kalori vardır. Sıcak bir tabiatı ve zihin açıcı birçok özelliği vardır.
Kemik erimelerinde, büyüme çağındaki çocuklarda, müleyyin/yumuşatıcı olarak, kolesterol hastalarında hatta diyet programlı çalışan spor yapanlarda tüketilmesi tavsiye edilir.
Ateşli hastalıklarda, öksürüklerde, hastalığın şiddetlendiği durumlarda tavsiye edilmez.
Çok terleyen kişilerde, uyuma zorluğu ve huzursuzluk yaşayan gençlerde, öfke ve sivilce sorunu olan kişilerde yasaklanmıştır.
Sıcak mevsimlerde tüketilmesi kısıtlanmalıdır. Aslında genel olarak sınırlı miktarda yenilmesi gereken bir besindir. Çünkü tabiatı sıcaktır ve cinsel isteği artırır. Kısacası soğuk mevsimlerde yemek daha uygun olacaktır.

Tahinle yenilebilecek en uygun besin üzüm pekmezidir. Çünkü üzüm pekmezi tahinin sıcaklığını dengeler. Yani tahin, korona olmuş kişiler tarafından tüketilmemelidir. Çünkü az önce de söylediğimiz gibi hastalandığın şiddetlendiği evrelerde tüketmek uygun değildir.

Bu içeriğe emojiyle tepki ver!
Beğendim
1
Beğendim
Vay canına!
0
Vay canına!
Bravo
1
Bravo
Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Düşündürücü
0
Düşündürücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim
author-avatar

Elham Akhtari

Dr. Elham Akhtari (İlham Ahteri), doçent ve İran tıbbı uzmanıdır. Hamedan Üniversitesinde tıp eğitimini tamamladıktan sonra Tahran Üniversitesinde İran tıbbı uzmanlığını bitirmiştir. Hazreti Resul Hastanesi ve Hüseyin Abad Kliniğinde faaliyet göstermektedir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir