Covid-19

COVİD-19 ve Fazla Kilo İlişkisi

COVİD-19 ve Fazla Kilo İlişkisi

İran Geleneksel Tıbbına göre, vücut kitle indeksi yüksek olan kişilerde genellikle bedenlerinde fazla rutubet artışı görülmektedir. Geleneksel Tıbba göre enfeksiyonların en önemli etkenlerinden biri de fazla ve anormal rutubetin vücutta birikmesidir.

Doğal olarak Modern ya da Geleneksel Tıbba göre obezite ve fazla kilo problemleri olan kişilerin enfeksiyon başta olmak üzere birçok hastalığa yakalanmaları kolaylaşır.

Bu içeriğe emojiyle tepki ver!
Beğendim
1
Beğendim
Vay canına!
0
Vay canına!
Bravo
0
Bravo
Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Düşündürücü
0
Düşündürücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim
author-avatar

Dr. Elham Parsa

Dr. Elham Parsa, tıp fakültesini başarıyla tamamladıktan sonra İran’ın ileri gelen üniversitesinde “Geleneksel Tıp” alanında uzmanlık eğitimine devam etti. Geleneksel tıp uzmanlığının ardından üniversitede öğretim görevlisi ve araştırma ile meşgul oldu. Geleneksel Tıp alanında, yıllarca hekimlik görevini icra etti ve çeşitli makaleler yazdı. el-Kânûn fi’t-Tıbb’a Göre Geleneksel Tıp Tedavileri yazara ait kitaplar arasındadır. Kendisi Tahran İslâmî Azad Tıp Bilimleri Üniversitesi Bilim Kurulu Üyesi olmasının yanında İran Obeziteyi Önleme Derneği Üyesi ve Uluslarası Obezite Araştırmaları Derneği üyesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir