Hastalıklar

Göz Çevresindeki Morluklar için Doğal Çözüm

Göz Çevresindeki Morluklar için Doğal Çözüm

Gözaltı ve çevresindeki morluklar; kansızlık, uykusuzluk ve yorgunluk, zayıflık, bedende aşırı kuruluk, genetik, yaşın ilerlemesi, sevdanın bedende birikmesi gibi çeşitli nedenlere bağlıdır.

Morluklar genetik faktörlere bağlıysa tedavisi zordur. Öncelik olarak göz çevresi morluğunun sebebi teşhis edilip ardından tedaviye başlanmalıdır.

Kansızlık, bedendeki kuruluk ve sevda birikmesi gibi nedenleri, kişiye özgü önlemleri uygulayarak ve diğer hastalıkları da baz alarak bir noktaya kadar tedavi edebiliriz.

Bölgesel Tedaviler:

-Papatya yağı sürmek
-Papatya buhuru yapmak, buharı göz çevresine tutun.
-Papatya poşet çayını biraz kaynatıp gözlerinizde bekletebilirsiniz. Bu işlemi her gün tekrarlamanız gerekiyor. Her tekrar edişinizde poşet çayı 20 dakika ya da daha fazla süre ile göz çevresinde bekletin.
-Tatlı badem yağı sürmek. Özellikle de morluk, kuruluk ve zayıflıktan ileri geliyorsa bu yağı sürmek etki sağlayabilir.
-Hint yağı sürmek
-Kişniş içeren krem ve karışımları sürmek

Bu içeriğe emojiyle tepki ver!
Beğendim
0
Beğendim
Vay canına!
1
Vay canına!
Bravo
0
Bravo
Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Düşündürücü
0
Düşündürücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim
author-avatar

Dr. Elham Parsa

Dr. Elham Parsa, tıp fakültesini başarıyla tamamladıktan sonra İran’ın ileri gelen üniversitesinde “Geleneksel Tıp” alanında uzmanlık eğitimine devam etti. Geleneksel tıp uzmanlığının ardından üniversitede öğretim görevlisi ve araştırma ile meşgul oldu. Geleneksel Tıp alanında, yıllarca hekimlik görevini icra etti ve çeşitli makaleler yazdı. el-Kânûn fi’t-Tıbb’a Göre Geleneksel Tıp Tedavileri yazara ait kitaplar arasındadır. Kendisi Tahran İslâmî Azad Tıp Bilimleri Üniversitesi Bilim Kurulu Üyesi olmasının yanında İran Obeziteyi Önleme Derneği Üyesi ve Uluslarası Obezite Araştırmaları Derneği üyesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir