Hastalıklar

Avuç İçinin Aşırı Terlemesi Tedavisi

Avuç İçinin Aşırı Terlemesi Tedavisi

Genetik olabileceği gibi deri gözeneklerinin açık olmasından da ileri gelebilir. Hormon ve endokrin bezlerine bağlı rahatsızlıklar da avuç içinin aşırı terlemesini tetikleyebilir. Bölgesel tedavisi için aşağıdaki karışımları deneyebilirsiniz:

-Toz mersin yaprağını avuç içine sürmek
-Avuç içine patlıcan sürmek
-Ekşi yoğurt ile kınayı karıştırın, haftada 4-5 kez avucunuza sürün ve yarım saat bekletin.
-Koruk suyu, sidr yaprağı ve mersin yaprağını karıştırıp macun kıvamı verin ve elinize sürün.
-Gül yaprağı ve toz mersin yaprağı da etkili çözümdür.

Bu rahatsızlığın köklü tedavisinde; tüm bedenin incelenmesi, atık maddelerin vücuttan atılması ve Geleneksel tıbba göre ana organ olarak kabul edilen üç organın (karaciğer, kalp ve beyin) takviye edilmesi gerekmektedir.

Bu içeriğe emojiyle tepki ver!
Beğendim
1
Beğendim
Vay canına!
0
Vay canına!
Bravo
0
Bravo
Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Düşündürücü
0
Düşündürücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim
author-avatar

Dr. Elham Parsa

Dr. Elham Parsa, tıp fakültesini başarıyla tamamladıktan sonra İran’ın ileri gelen üniversitesinde “Geleneksel Tıp” alanında uzmanlık eğitimine devam etti. Geleneksel tıp uzmanlığının ardından üniversitede öğretim görevlisi ve araştırma ile meşgul oldu. Geleneksel Tıp alanında, yıllarca hekimlik görevini icra etti ve çeşitli makaleler yazdı. el-Kânûn fi’t-Tıbb’a Göre Geleneksel Tıp Tedavileri yazara ait kitaplar arasındadır. Kendisi Tahran İslâmî Azad Tıp Bilimleri Üniversitesi Bilim Kurulu Üyesi olmasının yanında İran Obeziteyi Önleme Derneği Üyesi ve Uluslarası Obezite Araştırmaları Derneği üyesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir