Akademik Getat

Vajinal Enfeksiyon Tedavisi Mümkün mü?

Vajinal Enfeksiyon Tedavisi Mümkün mü?

Geleneksel Tıp insana bütüncül bakış açısıyla yaklaşır. Birçok hastalığın tedavisine önce vücudu arındırarak başlanır. Bölgesel tedaviye ise organ ya da beden arınması yapıldıktan sonra geçilir.

Vajinal enfeksiyonun azalması için önce vücudun atık maddeden arındırılması gerekir. Sonra rahim arındırılır en son olarak ise enfeksiyonun nüksetmemesi için rahmin güçlenmesi sağlanır.

Vücudun arındırılması aslında ana organlar olarak bilinen kalp, karaciğer ve beyindeki sorunların giderilmesidir. Örnek verecek olursak aşırı yemekten kaçınmak, öğün miktarının azaltılması (hatta mümkünse balgamdan kaynaklı kilolu kişilerin oruç tutması), ekşi ve gaz yapıcı gıdaların azaltılması, kabızlığın giderilmesi, geniz akıntısının tedavi edilmesi, yürüyüş, banyo, spor ve düzenli uyku vücudun arınmasına yardımcı olur.

Rahmi arındırmak içinse düzenli adet olmanın, yeterli oranda kanamanın gerçekleşmesi ve istekli yapılan cinsel ilişkinin yanı sıra, sarı havuç reçeli, havuç yemeği, havuçlu pilav, yeşil fasulyeli pilav, mercimekli pilav, kereviz yemeği, dereotlu pilav, havuçlu tas kebabı, yemeklere çeşni olarak koruk suyu katılması tavsiye edilir.

Rahmi güçlendirmek içinse ayva reçeli, gül reçeli, elma reçeli, özel ayva yemeği, özel elma yemeği, ayva tas kebabı, tavuk şiş, yemeklere pekleştirici gıdalardan nar, koruk, zereşk (İran üzümü) ve sumak katılması, ayva ve elma çayı tavsiye edilir.

Bu içeriğe emojiyle tepki ver!
Beğendim
0
Beğendim
Vay canına!
1
Vay canına!
Bravo
1
Bravo
Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Düşündürücü
0
Düşündürücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim
author-avatar

Zohre Feizabadi

Dr. Zohre Feizabadi (Zühre Feyzabadi), İran tıbbı uzmanı ve yardımcı doçenttir. Meşhed Tıp Bilimleri Üniversitesinde bilim kurulu üyesidir. Dr. Feizabadi, şahsi kliniğinde faaliyet göstermektedir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir