Akademik Getat

Hangi Spor Mizacınızla Uyumlu?

Hangi Spor Mizacınızla Uyumlu?

Sıcak ve kuru mizaçlı iseniz:

Futbol, basketbol, ağır ve yorucu koşular gibi çok hareketli spor dalları size uygun değildir. Günün serin vaktinde, yürüyüş gibi hafif sporlar sizin için uygundur. Yüzmek tam size göre!

Soğuk ve yaş mizaçlı iseniz:

Siz diğer mizaçlardan daha çok spora gereksinim duymaktasınız.
Aşırıya kaçılmadığı sürece aerobik egzersizler sizin için faydalıdır. Yüzmek size tavsiye edilmez. Sauna sizin için uygunken buhar odaları sizin için uygun değildir.

Sıcak ve yaş mizaçlı iseniz:

Koşu ve yürüyüş sizin için uygundur.
Aksatmadan günlük düzenli spor yapınız. Spor, günlük programınızda mutlaka yerini alsın.

Soğuk ve kuru mizaçlı iseniz:

Hafif tempolu yürüyüş sizin için faydalıdır. Ağır aerobik egzersizler ise zararlıdır. Sauna zararlıyken buhar odaları faydalıdır.

Bu içeriğe emojiyle tepki ver!
Beğendim
0
Beğendim
Vay canına!
0
Vay canına!
Bravo
0
Bravo
Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Düşündürücü
0
Düşündürücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim
author-avatar

Dr. Elham Parsa

Dr. Elham Parsa, tıp fakültesini başarıyla tamamladıktan sonra İran’ın ileri gelen üniversitesinde “Geleneksel Tıp” alanında uzmanlık eğitimine devam etti. Geleneksel tıp uzmanlığının ardından üniversitede öğretim görevlisi ve araştırma ile meşgul oldu. Geleneksel Tıp alanında, yıllarca hekimlik görevini icra etti ve çeşitli makaleler yazdı. el-Kânûn fi’t-Tıbb’a Göre Geleneksel Tıp Tedavileri yazara ait kitaplar arasındadır. Kendisi Tahran İslâmî Azad Tıp Bilimleri Üniversitesi Bilim Kurulu Üyesi olmasının yanında İran Obeziteyi Önleme Derneği Üyesi ve Uluslarası Obezite Araştırmaları Derneği üyesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir