Akademik Getat

Doğum Sonrası Annenin Mizacı Değişir mi?

Doğum Sonrası Annenin Mizacı Değişir mi?

Hamilelik, vücutta geçici değişikliklere yol açan bir süreçtir. Ancak bu değişiklikler bazen kalıcı olabilir. Örneğin, doğumdan sonra ve emzirme döneminde alınan kilolar kalıcı olabilir ve anne hamilelik öncesi kilosuna dönemeyebilir.
 
Hamilelik ve sonrasında bazı değişiklikler meydana gelir. Doğum (normal veya sezeryan), lohusalık ve emzirme döneminde sitte-i zaruriyede meydana gelen bazı değişikler (az veya çok uyuma), stres artışı ve fiziksel faaliyetlerin yoğunlaşmasıyla beraber annenin mizacı değişir ve vücutta sıcağa doğru bir eğilim olur.
 
Üstelik bu süreçte annenin beslenme programında sıcak mizaçlı besinler yer alır. Eğer hamilelik döneminden önce kişinin ana mizacı sıcaksa bu besinlerle birlikte mutlaka mizacı değişecek su-i mizaç görülecektir. Hamilelik ve sonraki dönemde mizaç değişikliğindeki önlemlere dikkatli bir şekilde uydukları takdirde mizaçları eski ve doğal haline dönecektir. Bu önlemlere uymadıkları takdirde bu mizaç değişikliği kalıcı olur ve hatta ömür boyu da sürebilir.

Bu içeriğe emojiyle tepki ver!
Beğendim
0
Beğendim
Vay canına!
0
Vay canına!
Bravo
0
Bravo
Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Düşündürücü
0
Düşündürücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir