Akademik Getat

Tatlı Badem Yağının Faydaları

Tatlı Badem Yağının Faydaları

Baş ağrın varsa ya da karın ağrısı. Diz ağrısı, bel ağrısı, mide ağrısı hiç fark etmez. Ağrının ne olduğu hiç önemli değil. Bir yerde ağrı lafı geçince tatlı badem yağının her ağrının ilacı olduğunu bil. Hadi tatlı badem yağını yakından tanıyalım.

Tatlı badem yağı, mutedil mizaçlı ve rutubet oranı yüksek olduğundan yoğun zihinsel faaliyeti olanlar için uygundur. Aromaterapide kullanılan bu yağ, sakinleştirir ve uyku getirir. Yanıklarda ve egzamada, göğüsteki hıltların atılımında, kuru öksürüğün iyileşmesinde, böbrek kuluncunda (kolik), mesane ve böbrek taşının vücuttan atılmasında, çocuklarda ishal ve karın ağrısı şikayetinde kullanılır. Ayrıca tatlı badem yağıyla masaj yapılması kasların gevşemesine, çocuklarda gelişime, gut hastalığının iyileşmesine, yaşlılarda omurga eğriliklerine yardımcı olur.

Farklı cilt tipleri için kullanımı uygun olan bu yağın diğer faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz: Saç ve cildin beslenmesini sağlar. Doğal nemlendiricidir.  Sivilce ve akne tedavisine yardımcı olur. Kaşıntı ve cilt iltihaplarına karşı etkilidir. Göz altı morluklarını ve torbalarını giderir. Yaşlanma ve kırışıklık karşıtıdır. Saçlara parlaklık ve canlılık verir. Kepek karşıtıdır ve son olarak saç beyazlamasını önler.

Bu içeriğe emojiyle tepki ver!
Beğendim
11
Beğendim
Vay canına!
0
Vay canına!
Bravo
0
Bravo
Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Düşündürücü
0
Düşündürücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir