Akademik Getat

Limonun Muslihi (Dengeleyicisi) Nedir?

Limonun Muslihi (Dengeleyicisi) Nedir?

Geleneksel Tıpta limonun mizacı soğuk ve kurudur. Limonda da olduğu gibi tüm ekşi tatlar, öksürük ve sinirler için zararlıdır. Kısaca limon, sinir sistemi için zararlıdır.

Aç karnına limon yemeyiniz:

Çok miktarda limon tüketilmesi, özellikle de aç karnına olunca, sindirim sistemine zarar verir ve sindirimi zayıflatarak karın ağrısı yapar.

Limonun olası yan etkisini azaltmak için muslihi ile tüketiniz. Limonun muslihi ise şeker ve bal olarak bilinir.

Limonları Muslihi ile şu şekilde hazırlayınız:

Limonları dilimleyin. Cam kavanoza kat kat dizin. Katlar arasında şeker ilave edin. Sonra kavanozun kapağını sıkıca kapatın ve şekerin limona işlemesi için güneşte bekletin.

Bu içeriğe emojiyle tepki ver!
Beğendim
1
Beğendim
Vay canına!
0
Vay canına!
Bravo
0
Bravo
Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Düşündürücü
0
Düşündürücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim
author-avatar

Dr. Elham Parsa

Dr. Elham Parsa, tıp fakültesini başarıyla tamamladıktan sonra İran’ın ileri gelen üniversitesinde “Geleneksel Tıp” alanında uzmanlık eğitimine devam etti. Geleneksel tıp uzmanlığının ardından üniversitede öğretim görevlisi ve araştırma ile meşgul oldu. Geleneksel Tıp alanında, yıllarca hekimlik görevini icra etti ve çeşitli makaleler yazdı. el-Kânûn fi’t-Tıbb’a Göre Geleneksel Tıp Tedavileri yazara ait kitaplar arasındadır. Kendisi Tahran İslâmî Azad Tıp Bilimleri Üniversitesi Bilim Kurulu Üyesi olmasının yanında İran Obeziteyi Önleme Derneği Üyesi ve Uluslarası Obezite Araştırmaları Derneği üyesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir