Hormon: Menopoz Öncesi-Sonrası

Dr. Mustafa Atasoy, Hormon: Menopoz Öncesi-Sonrası adlı kitabında kadınların yaşadığı doğal bir süreç olan menopoz hakkında en çok merak edilen konulara ışık tutuyor. Menopoz sonrasında hormon desteği alınmalı mı yoksa alınmamalı mı? Size verilen sentetik progesteron hormonu gerçeğinin yerini tutabilir mi? Neden menopoz için kadınlık hormonu verilen kişiler meme kanserine yakalandı? Sıcak basması/gece terlemesi gibi belirtiler kalp-damar hastalıklarının habercisi olabilir mi? Aksoy bu ve buna benzer soruları tartışarak alınması gereken dersleri ve ne yapılması gerektiğini bilimsel olarak ortaya koyuyor. Gelin, bu faydalı kitabın içeriğine yakından bakalım.

“Hormon: Menopoz Öncesi-Sonrası” adlı kitabı neden okumalısınız?

Dr. MustafaAtasoy’un uzun yıllar süren çalışmaları sonucunda kaleme aldığı Hormon: Menopoz Öncesi-Sonrası, konu hakkında bugüne kadar yazılmış en kapsamlı çalışmalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Kitapta menopoz başlığı altında kadın sağlığı ile ilgili birçok konuya değiniliyor. Okurlar; hormonların vücuttaki önemi, hangi hormonlardan korkulması gerektiği gibi konularda son derece yalın bir biçimde bilgilendiriliyor. Atasoy, tedavinin yapay hormonlarla değil doğala eş değer hormonlar ile ağız yoluyla değil doku yoluyla yapılmasının pek çok sağlık sorununu başlamadan bitirebileceğini söylüyor. Atasoy, bu çok önemli bilgileri doktor olmayanların da rahatlıkla anlayabileceği bir dille anlatıyor. Kitabı okurken artık bir endüstri haline gelen sağlık sisteminin içerisinde gerek hastaların gerekse de doktorların, hastalıkların ana nedenlerinden nasıl uzaklaştırıldığına ve ilaç şirketlerinin koskoca bir sağlık sistemine nasıl yön verdiğine şahit olacaksınız. Hormon: Menopoz Öncesi-Sonrası; hastalıklardan kaçınarak sağlıklı bir ömür sürmek, yaşlanmanın getirdiği değişimleri tıbbi müdahalelere başvurarak gidermek istemeyenler için baş ucu kitabı olabilecek bir eser. Yalnızca 40 yaş üstü kadınların değil sağlık profesyonellerinin de okuması gereken kaynak niteliğinde bir kitap.

Bunları biliyor muydunuz?

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Dr. Mustafa Atasoy; 2015 yılında ABD’ye giderek çok sayıda kurum ve kuruluşun eğitim, sempozyum ve seminerlerine katılır. Atasoy, Türkiye’de fonksiyonel tıp alanında yapmış olduğu çalışmalarıyla tanınır. Kitapta hormonların sağlık üzerindeki etkileri fonksiyonel tıbbın bakış açısıyla ele alınarak okurlara anlatılır. Hormon: Menopoz Öncesi-Sonrası adlı eserinde Atasoy, kadının üzerindeki lanet olarak tanımladığı geleneksel hormon tedavilerinin yanlışlığına vurgu yapar. Menopoz ve premenopoz sürecinde vücuttaki hormonal değişimlere bağlı olarak gelişen hastalıklar için koruyucu tedaviler önerir.

Satın Al

10 kişi şu anda bu ürünü inceliyor!
Diğer Detaylar
ISBN

9786053115748

Kapak Türü

Karton Kapak

Sayfa Sayısı

304

Yayınevi

Destek

Yazar

Mustafa Aksoy

Yorumlar (0)
0 reviews
0
0
0
0
0

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Hormon: Menopoz Öncesi-Sonrası” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir