Akademik Getat

Baharda Kusma (Kây) Yöntemini Deneyin

Baharda Kusma (Kây) Yöntemini Deneyin

Bahar mevsiminin önemli tedbirlerinden biri de kusmadır. Kış aylarında rutubet ve balgam mide ve göğüs kafesinde sertleştiği, baharda da hareketlendiği ve organlara iletildiği için kolay kusanlarda bu maddeler vücuttan atılmalıdır. Bunun da en etkili yolu kusmadır.

Öncelikle 10 gram turp tohumunu ezin ve bir bardak kaynar su ve 2 kaşık sade sirkengebinde bekletiniz. Tamamen doyana kadar kahvaltı yaptıktan sonra hazırladığınız karışımı içiniz. Hemen ardından kusmanın meydana gelmesi için yürüyüş ya da vücut hareketleri yapınız. Kusma hali geldiğinde boğazı uyarın ve kusma işlemini başlatın.

Kusma işleminden sonra dişlerin mide asidinden dolayı zarar görmemesi için ağzınızı çalkalayın.

Uyarı: Tansiyon durumunda, tansiyon ilaçları ve yukarıdaki uyarılar dikkate alınarak kusma işlemi gerçekleştirilmelidir.

Kilolu kişilerin rahat kusması için bel kısmına şal bağlanması ya da kemer takılması tavsiye edilir.

Bu içeriğe emojiyle tepki ver!
Beğendim
0
Beğendim
Vay canına!
0
Vay canına!
Bravo
0
Bravo
Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Düşündürücü
0
Düşündürücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim
author-avatar

Qadir Mohammadi

Dr. Qadir Mohammadi (Kadir Muhammedi) İran tıbbı uzmanıdır. Şehid Beheşti Üniversitesinde geleneksel tıp uzmanlığını tamamlamıştır. Tebriz'de 12 geleneksel tıp uzmanı hekimin yer aldığı 60 kişilik ekibiyle özel kliniğinde faaliyet göstermektedir. 1987’de Urmiye Tıp Fakültesini kazandı. 1988’de Tebriz Tıp Fakültesine geçiş yaptı. 1994’te Tebriz Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1995’te Çin tıbbıyla ilgilendi. 2001’de Akupunktur doktorası aldı. 2002’de Rusya’dan lazer ile çalışma (LLLT) diploması aldı. 2007’de İran tıp fakültesinde doktoraya kabul oldu. 2009’da Çin Nanjing Üniversitesinde Akupunktur doktora sınavını geçti. 2012’de İran tıbbı doktorasını aldı.

https://www.phytodoctor.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir