Hastalıklar

Araç Tutması (Hareket Hastalığı) Tedavisi

Araç Tutması (Hareket Hastalığı) Tedavisi

Araba tutması ya da genel ifadeyle taşıt tutması ve yolculuk yaparken baş dönmesi, bulantı, kusma gibi durumlar ya beyin kuruluğundan (beden kuruluğu ve bedende görülen su-i mizaç kuruluğundan farklıdır) ya da mide zayıflığından ileri gelir.

Tedavisi: Dolu mideyle yolculuk yapmayın. Hareket etmeden önce bir adet elma yiyin. Yolculuk öncesi nane çayı yardımcı olabilir. Yolculuk öncesi nar sosu yiyin. Mideyi sıcak tutmak ve mideye masaj yapmak olumlu sonuç verebilir.

Bu içeriğe emojiyle tepki ver!
Beğendim
0
Beğendim
Vay canına!
0
Vay canına!
Bravo
0
Bravo
Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Düşündürücü
0
Düşündürücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim
author-avatar

Dr. Elham Parsa

Dr. Elham Parsa, tıp fakültesini başarıyla tamamladıktan sonra İran’ın ileri gelen üniversitesinde “Geleneksel Tıp” alanında uzmanlık eğitimine devam etti. Geleneksel tıp uzmanlığının ardından üniversitede öğretim görevlisi ve araştırma ile meşgul oldu. Geleneksel Tıp alanında, yıllarca hekimlik görevini icra etti ve çeşitli makaleler yazdı. el-Kânûn fi’t-Tıbb’a Göre Geleneksel Tıp Tedavileri yazara ait kitaplar arasındadır. Kendisi Tahran İslâmî Azad Tıp Bilimleri Üniversitesi Bilim Kurulu Üyesi olmasının yanında İran Obeziteyi Önleme Derneği Üyesi ve Uluslarası Obezite Araştırmaları Derneği üyesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir