Akademik Getat

Alışkanlıklar İkinci Tabiatımız

Alışkanlıklar İkinci Tabiatımız

Tabiat, insanın kuvve-i müdebbiresidir. Yani bedenimizdeki sistem, bu sıkı program doğrultusunda hareket eder. (Tabiatı bedenin CEO’su olarak düşünebilirsiniz.) Alışkanlıklar zamanla insanın ikinci tabiatı haline gelir. Bu ikinci programı, zaman içerisinde meydana getiren bizleriz. Alışkanlıklar, bir anda değiştirilirse “hastalık” ile sonuçlanır.

Sözgelimi uzun süredir, yemeğin yanında salata ya da turşu yemiş olabilirsiniz veya yemeğin yanında gazlı içecek olmazsa olmazınızdır ya da sandviçi hep domates ve kıvırcıkla yemişsinizdir veya mercimekli pilavı yoğurtla karıştırarak yiyorsunuzdur.
Bu alışkanlıklar zaman içerisinde vücutta yerleşerek sistemin bir parçası olur. Sağlığınız için yanlış alışkanlıklarınızı özellikle de yanlış beslenme alışkanlıklarınızı bir günde değil yavaş yavaş düzeltiniz.
 

Bu içeriğe emojiyle tepki ver!
Beğendim
0
Beğendim
Vay canına!
0
Vay canına!
Bravo
0
Bravo
Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Düşündürücü
0
Düşündürücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim
author-avatar

Vida Nazari

Vida Nazari İran tıbbı uzmanıdır. Tahran Üniversitesinde tıp eğitimini bitirdikten sonra Şehid Beheşti Üniversitesinde Geleneksel tıp uzmanlığını tamamlamıştır. Tahran'da Şeriatpenahi Getat kliniğinde faaliyet göstermektedir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir