Akademik Getat

Aç Karnına Sirke İçilebilir mi?

Aç Karnına Sirke İçilebilir mi?

Sirkeyi sade olarak içmek , sinirlere hasar vermesinin yanı sıra görme problemlerine ve sindirim sisteminde tahriş ve ülsere yol açar.

Sirkenin mizacı soğuk ve kurudur. Kilo vermeye yardımcı olur. Ancak muslihi olmadan aç karnına sade olarak içilmesi tavsiye edilmez.

Zayıflama tedavisi, uzun metrajlı bir süreç olduğundan, düzenli olarak sirke tüketilmesi sağlık açısından zararlıdır. Üstelik de aç karnına olursa, zararı daha fazla olacaktır.

Geleneksel tıbba göre zayıflama tedavisinde, sirke bazı bitkisel ilaçlarla karışım olarak ya da sirkengebin şeklinde tavsiye edilir.

Bu içeriğe emojiyle tepki ver!
Beğendim
1
Beğendim
Vay canına!
0
Vay canına!
Bravo
0
Bravo
Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Düşündürücü
0
Düşündürücü
Beğenmedim
0
Beğenmedim
author-avatar

Dr. Elham Parsa

Dr. Elham Parsa, tıp fakültesini başarıyla tamamladıktan sonra İran’ın ileri gelen üniversitesinde “Geleneksel Tıp” alanında uzmanlık eğitimine devam etti. Geleneksel tıp uzmanlığının ardından üniversitede öğretim görevlisi ve araştırma ile meşgul oldu. Geleneksel Tıp alanında, yıllarca hekimlik görevini icra etti ve çeşitli makaleler yazdı. el-Kânûn fi’t-Tıbb’a Göre Geleneksel Tıp Tedavileri yazara ait kitaplar arasındadır. Kendisi Tahran İslâmî Azad Tıp Bilimleri Üniversitesi Bilim Kurulu Üyesi olmasının yanında İran Obeziteyi Önleme Derneği Üyesi ve Uluslarası Obezite Araştırmaları Derneği üyesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir